Jak nie popełnić błędu podczas wyboru zlewozmywaka?

 

Często spotykamy się z opinią, że kolor zlewozmywaka najlepiej wybrać samemu w salonie. Nic bowiem nie daje takiej pewności jak bezpośredni kontakt wzrokowy z gotowym produktem i ocena na miejscu. Czy to aby napewno najbardziej rzetelne rozwiązanie?

Prawda jest jednak taka, że wybierając w ten sposób kolor, nie jesteśmy w stanie określić, jak będzie on prezentował się w naszej kuchni.

Dlaczego?

Dzieje się tak, ponieważ warunki oświetleniowe i kolorystyka kuchni bezpośrednio wpływają na prezentację kolorów.

Z tego powodu kolor tego samego zlewu będzie się inaczej prezentował w salonie a inaczej w naszej kuchni. To nie nowość, że różnego rodzaju produkty lepiej prezentują się na sklepowych półkach, niż w docelowym miejscu po zakupie.

Kolejnym argumentem jest fakt, że nie mamy możliwości zdjęcia zlewozmywaka ze sklepowej półki i zestawienia go z wybranymi przez nas meblami. Nie możemy więc dowiedzieć się, czy dany kolor będzie komponował się z naszymi meblami dokładnie tak, jak chcemy.

Z jeszcze gorszym efektem, możemy spotkać się wybierając zlewozmywak na podstawie zdjęć w internecie. Kolory na ekranie monitorów i wyświetlaczy prezentują się inaczej w zależności od technologii wyświetlacza, jego ustawień, a także aparatu i oświetlenia wykorzystanego podczas sesji zdjęciowej produktu.

Nie wspominając o filtrach i obróbce graficznej, jaką nakładają na swoje zdjęcia niektóre sklepy, aby uatrakcyjnić dany produkt i ukryć jego wady.Możemy zdziwić się, kiedy kolor zlewu, który zamawialiśmy, będzie wyglądał całkowicie inaczej niż ten, który oglądaliśmy na zdjęciu. Szczególnie niebezpieczne jest to w sklepach internetowych, które nie posiadają galerii ze zdjęciami otrzymanymi od swoich klientów.

Jaki jest zatem najlepszy sposób na wybranie koloru zlewozmywaka?

Najlepszym, a zarazem najwygodniejszym sposobem na dobranie odpowiedniego koloru zlewozmywaka do kuchni jest zamówienie próbek kolorystycznych.

Próbki kolorystyczne ze względu na ich kształt możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Możliwym zatem staje się zestawienie próbek z meblami w naszym domu i sprawdzenie, czy dany kolor odpowiednio skomponuje się z wybranymi przez nas meblami. W przypadku zakupu przez internet, da nam to możliwość sprawdzenia, czy kolor ten jest dokładnie taki sam jak na zdjęciach w sklepie.

Próbki kolorystyczne możemy zabrać ze sobą do sklepu meblowego, czy do dyskontu budowlanego.  Jest możliwe zatem przyłożenie ich do blatu, mebli, płytek, farby, czy sprzętu AGD.

Podsumowanie

Jeśli cenisz sobie odpowiednie zestawienie kolorów, a wystrój Twojej kuchni jest dla Ciebie odzwierciedleniem Twojego charakteru, zapytaj o możliwość dostępu próbek kolorystycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl