Ciekawostki o zlewach granitowych

 

Zastanawiasz się, czy zlewozmywak granitowy będzie dobrym wyborem dla Twojej kuchni? Jako producenci zlewów granitowych dostajemy od naszych klientów mnóstwo pytań związanych z ich aspektami technicznymi. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi do najczęściej zadawanych nam pytań na przestrzeni 11 lat naszej działalności.

 

Co oznacza termin Zlew Granitowy? 

  • nazwa zlew granitowy jest terminem handlowym używanym przez producentów zlewów konglomeratowych, aby klientom ułatwić znalezienie odpowiedniego produktu. 

Co wchodzi w skład struktury zlewów granitowych?

  • zlew granitowy powstaje z połączenia kruszywa z żywicą, następnie odlewa się je i utwardza w formach. Określa się, że dobrej jakości zlewozmywak granitowy powinien składać się w 70 - 80% z kruszywa i w 30 - 20 % z żywicy. Zlewozmywaki produkowane w naszej firmie powstają z połączenie kruszywa (granitu) ze spoiwem (żywica syntetyczna) w proporcjach 80% – 20%. 

Jaka jest waga zlewów granitowych?

  • zlewy granitowe są ciężkie. Małe mogą ważyć nawet ok.10 kg, a duże nawet do 30 kg.

Czy zlewy granitowe są wytrzymałe? 

  • zlewy granitowe są odporne na zarysowania, szok termiczny, wysokie temperatury (do 280 stopni Celsjusza!), zarysowania, uderzenia, przebarwienia i zabrudzenia. Pamiętaj jednak, że aby utrzymać zlew w dobrym stanie, należy go regularnie czyścić, tak jak każdy sprzęt kuchenny.

Jaka jest powierzchnia zlewozmywaków granitowych?

  • zlewozmywaki granitowe są gładkie w dotyku. Dzięki zastosowaniu produktów wysokiej jakości oraz nowoczesnej technologii zlewy są przyjemne w dotyku, jak kamień wygładzony przez nurt wody, a także łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Jakie są dostępne konfiguracje zlewów granitowych?

  • zlewy granitowe występują w wersjach 1, 1.5 oraz 2 komorowe. Występują zarówno z ociekaczem jak i bez, istnieją zlewy narożne oraz okrągłe, czy podwieszane. Wszystko zależy od wielkości szafki, ilości miejsca na balacie, a w przypadku zlewów podwieszanych rodzaju materiału wybranego na blat (tu najlepiej sprawdzają się materiały: kamień, kompozyt, konglomerat, oraz drewno typu dąb, teakowe i mahoniowe, przy innych rodzajach musimy pamiętać o ciągłym impregnowaniu blatu).

Na co muszę uważać podczas użytkowania zlewu granitowego?

  • nie należy stosować środków zawierających sodę kaustyczną do udrażniania rur, które odbarwiają zlew oraz zawierających czyszczące drobinki ścierne, które mogą zniszczyć powierzchnię. Zlew należy czyścić regularnie i starannie, a przede wszystkim nie należy dopuszczać do długotrwałego kontaktu z substancjami silnie barwiącymi, jak sok z buraków, herbata, itp. Należy na bieżąco usuwać zanieczyszczenia, do tego wystarczy miękka gąbka i płyn do mycia naczyń, oraz nagromadzoną wodę. Raz w tygodniu zalecana jest impregnacja zlewozmywaka olejem jadalnym. Jak należy to robić: suchą ściereczkę nasączamy olejem i przecieramy nią zlewozmywak (zlew musi być suchy i czysty), odczekujemy kilka minut i drugą, czystą ściereczką wycieramy zlewozmywak. To spowoduje powstanie warstwy ochronnej i również nada zlewozmywakowi ładny wygląd.

Jak montuje się zlewozmywak granitowy?

  • montaż zlewów jest prosty. Na blacie odrysowujesz szablon zlewu, wycinasz otwór, na zlew nakładasz sylikon i przyklejasz go do blatu. Jeśli nie możesz czekać z wycięciem otworu w blacie, pamiętaj otwór powinien być mniejszy o 2 cm od długości i szerokości zlewu (dokładne wymiary znajdziesz w opisie produktu).

Do jakiego stylu pasują zlewozmywaki granitowe?

  • zlewozmywak granitowy wkomponuje się w każdy styl kuchni. Tradycjonaliści cenią je za ich uniwersalność, a entuzjaści nowoczesnych rozwiązań za modernistyczny design. Wpasuje się on zarówno do stylu rustykalnego, skandynawskiego, jak też modernistycznego Dzięki wyborowi kolorystyki, różnorodnemu designowi oraz dostępności modeli z różną liczbą komór, z ociekaczem lub bez, narożnego, okrągłego, prostokątnego, kwadratowego, nakładanego na blat lub podwieszanego znajdziesz opcję idealną dla swojej kuchni.

Czy nasz artykuł był dla Ciebie pomocny? Jeśli znasz inne ciekawostki związane ze zlewami granitowymi, wpisz je w komentarzach! Chętnie je przeczytamy! Jeśli nadal masz jakieś pytania - napisz do nas! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl