Zlewozmywaki granitowe marki Lavello

10 lat doświadczenia w produkcji
10 lat gwarancji
6 kolorów
100% polski produkt

Zaufane opinie Ceneo
Najwyższy standard

Czyszczenie i impregnacja zlewozmywaka

Masz pytanie?
 

Zadzwoń do nas!
61 333 22 36
pon-pt od 8 do 20

Możesz też napisać na adres sklep@otozlewy.pl

Rzetelna firma

99,3% pozytywnych opinii

Wyprodukowaliśmy i sprzedaliśmy już ponad 11000 zlewów. W tym czasie zdobyliśmy aż 99,3% pozytywnych opinii na Allegro oraz średnią 4,5 gwiazdki w Zaufanych Opiniach Ceneo.

10 lat gwarancji

Nie musisz martwić się co się stanie z Twoim zlewem na dwa, trzy lub pięć lat. Na swoje zlewy udzielamy 10 lat gwarancji!

30 dni na zwrot

Martwisz się, że zlew nie będzie Ci pasował do kuchni? Nie martw się! Zamów go a będziesz mieć 30 dni na zwrot. Bez żadnych pytań.

PayU

Polecamy szybkie i bezpieczne raty z PayU. 100% online. Decyzja kredytowa w 15 minut. Preferencyjne oprocentowanie.

Jak nie oddać swojego remontu w ręce oszustów i amatorów?

 

Wielki remont stoi przed Tobą, a Ty kompletnie nie znasz się na wykończeniach? Musisz zatrudnić rzetelnego fachowca który uczciwie wykona swoją pracę!

Na co więc musisz uważać? Jakie zagrożenia wiążą się z wyborem nieprofesjonalnego lub nieuczciwego wykonawcy?

Dobry fachowiec to podstawa każdego udanego remontu.

Nawet najlepszej klasy wyposażenie do Twojego domu, nie zapewni Ci takiej gwarancji dobrego wykończenia jak solidnie wykonana praca. Dokonując szybkiego i nieprzemyślanego wyboru w tej kwestii, możemy nabawić się całej masy kłopotów związanych z naszym remontem. Wykonanie przysłowiowej „fuszerki”, niedomówienia a nawet oszustwa to niebezpieczeństwa które zamienią Twój remont w koszmar.

Czy można więc zatrudnić fachowca samodzielnie, nie znając się kompletnie się na robociźnie?

Oczywiście że tak! Dobry fachowiec odpowiednio zinterpretuje Twoją wizję i wykona swoją pracę zgodnie z twoimi wymaganiami. Musisz jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które mogą zaważyć na tym, czy Twój dom zostanie wyremontowany dokładnie tak jak chcesz. Aby znaleźć rzetelnego fachowca lub ekipę remontową, która stworzy dom Twoich marzeń, wystarczy że zaplanujesz sobie pewien schemat działań.

Pomoże Ci w tym podzielenie twojego remontu na poszczególne etapy.

 

Chcesz więcej wartościowych poradników na temat Twojego remontu?? KLIKNIJ TUTAJ!

 

1. Poszukiwania

Poszukując dobrego fachowca, musisz kierować się trzema czynnikami:

 - doświadczenie

 - kwalifikacje

 - opinie

Zanim zaczniesz poszukiwania, oceń skalę Twojego remontu. Upewnij się czy Twój remont jest na tyle mały że poradzi sobie z nim pojedynczy fachowiec, czy jest to praca dla większej ekipy. Istnieją dobrzy fachowcy, którzy kompleksowo wykonują cały remont od A do Z. Takich niestety jest niewielu. W większości przypadków, ilość świadczonych usług niestety nie przekłada się na jakość. Lepiej więc rozważyć, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie osobno hydraulika, elektryka, stolarza oraz wykończeniowca.

Jak więc ich poszukiwać?

Mamy do dyspozycji kilka źródeł:

 • Fachowiec z polecenia

Wybierając fachowca z polecenia najlepiej jest posiłkować się wiedzą naszych zaufanych znajomych. Upewnij się jednak, że bliska Ci osoba poleca Ci kogoś kto jest dobry a nie kogoś kogo lubi. Sympatia nie zawsze może iść w parze z profesjonalizmem. W tym celu lepiej zapytać się, czy Twój znajomy poleca Tobie kogoś jako eksperta, czy jako kolegę. Możesz także udać się do miejsc które zaimponowały Ci jakością wykonania. Niezależnie czy jest to łazienka Twojego znajomego czy pomieszczenie firmowe w którym byłeś, zawsze możesz zapytać o fachowca lub firmę budowlaną która wykonała pracę.

 • Media społecznościowe

Po wpisaniu w wyszukiwarkę „usługi budowlane” Pojawią nam się wpisy naszych znajomych na temat usług budowlanych, firmy posiadające własne „fanpage” oraz grupy tematyczne gdzie możemy liczyć na pomoc.

Możemy wykorzystać wszystkie trzy opcje.

Firmy oraz fachowcy posiadający swój własny fanpage na portalu facebook oraz instagram, na dzień dobry służą nam swoim „portfolio” w udostępnionej galerii zdjęć. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia wykonanych prac, zanim jeszcze podejmiemy próbę kontaktu. W panelu informacji znajdziemy wszystkie potrzebne nam dane na temat specjalizacji naszego potencjalnego wykonawcy.

Drugą opcją jaką mamy do dyspozycji są nasi znajomi posiadający konto na danej platformie. Możemy napisać post na naszej tablicy lub dodać relację z prośbą do naszych znajomych o polecenie dobrego fachowca bądź ekipy remontowej.

Trzecią możliwością są lokalne grupy tematyczne. Możemy napisać w nich ogłoszenie lub samodzielnie odszukać firmę ogłaszającą się na grupie.

Główną zaletą poszukiwań fachowca w mediach społecznościowych jest możliwość poproszenia o fotografie ukończonych prac. Dzięki temu, możemy dowiedzieć się wiele zanim jeszcze podejmiemy wstępną rozmowę.

 • Wyszukiwarka Google

Kolejnym źródłem, w którym możemy poszukiwać dobrych fachowców jest wyszukiwarka Google. Korzystając z lokalizacji, możemy znaleźć wizytówki najbardziej polecanych fachowców oraz firm budowlanych w naszym regionie. Wystarczy, że wejdziemy na serwis www.google.com, wybierzemy wariant „Mapy”, wpiszemy w wyszukiwarkę np: „usługi budowlane” i podamy nazwę naszej miejscowości. Po kliknięciu w przycisk „szukaj” pokaże nam się mapa ze wszystkimi firmami ogłaszającymi się na tym serwisie. Z lewej strony będzie znajdował się panel z wizytówkami wszystkich firm, gdzie znajdziemy możliwość skontaktowania się z wybraną firmą. Co ciekawe, znajdziemy tutaj oceny w postaci gwiazdek, oraz recenzje jakie klienci wystawili danemu fachowcy lub firmie. Na podstawie tych danych możemy wybrać który fachowiec lub firma najbardziej odpowiada nam pod względem ocen, opinii oraz lokalizacji. Po podjętej współpracy, mamy też możliwość wystawienia takiej opinii osobiście.

Ogłoszenia

Ostatnią opcją jaką mamy do wyboru, są ogłoszenia w gazetach i na różnych portalach lokalnych lub tematycznych. Znajdziemy tam firmy oraz fachowców podających swoje dane oraz opisy z kwalifikacjami i specyfikacją działań. Niektóre portale dają także możliwość wystawienia ocen oraz opinii po których możemy wstępnie ocenić rzetelność fachowca.

2. Pierwszy kontakt

Rekonesans wykonany?

Jeśli masz już listę potencjalnych wykonawców Twojego remontu, czas skontaktować się z nimi i zapytać o warunki remontu.

Na co trzeba przygotować się w tym kroku?

 • Przewidywany czas

Na dobrego fachowca często trzeba poczekać. Ilość prac do zrealizowania może sprawić, że wykończeniowiec będzie mógł podjąć się Twojego zlecenia dopiero za kilka miesięcy lub nawet kwartałów. Pozytywna tego strona jest taka, że możesz podjąć kontakt z dużym wyprzedzeniem, co pomoże Tobie zaplanować remont dokładniej.

Uważaj! Ogranicz zaufaniem firmy, które chcą podjąć się Twojego zlecenia od zaraz. Nie jest to regułą, jednak szybka gotowość może oznaczać brak zleceń, co może być efektem niskiej jakości usług.

Wycena wstępna

Zdecydowana większość wykonawców takich prac, będzie chciała przyjechać na miejsce i dokonać wstępnej oceny wielkości pracy. Profesjonaliści robią to nieodpłatnie. Oznacza to, że chcą dokładnie przeanalizować skalę zlecenia i wstępnie wycenić koszt. Jeżeli potencjalny „fachowiec” podaje wycenę przez telefon, nie znając szczegółów, świadczy to o jego braku profesjonalizmu lub niskiemu zaangażowaniu. W takiej sytuacji lepiej ograniczyć zaufanie.

Wstępny budżet

Koszta remontu mogą wahać się w zależności od jakości oraz wyceny fachowca. Zanim dojdzie do spotkania, warto ustawić sobie widełki cenowe, na jakie jesteś w stanie przystać. Dobrym rozwiązaniem jest także ustalenie marginesu finansowego na wypadek nieprzewidzianych prac lub zakupów.

Chcesz więcej wartościowych poradników na temat Twojego remontu? KLIKNIJ TUTAJ!

3. Ustalenie warunków

Znalazł się fachowiec, który podejmie się twojego remontu?

Zanim przyjedzie do Twojego domu oglądnąć zlecenie i omówić całokształt pracy wraz z wynagrodzeniem, warto przygotować się na kilka rzeczy.

Po pierwsze, musisz jasno mu przedstawić swoje oczekiwania. Jeśli nie posiadasz wiedzy technicznej, najlepiej powiedz to już na wstępie. Fachowiec, analizując Twój pomysł na wnętrze będzie używał technicznych nazw które mogą być Ci nieznajome. Jeśli czegoś nie rozumiesz, poproś o ponowne wytłumaczenie. Parafrazuj jego wypowiedzi i pytaj czy dobrze zrozumiałaś. Lepiej uniknąć sytuacji, w której pod wpływem dezorientacji przytakniesz na coś, co może całkowicie odbiegać od Twoich rzeczywistych oczekiwań.

Przygotuj się na omówienie kilku tematów:

 

 • Koncept

Masz swój wymarzony pomysł na wystrój? Zanim dojdzie do spotkania, musisz dobrze zaplanować kompletną wizualizację twojego nowego wystroju. Niech będzie tak jasna, jak tylko się da. W tym celu dobrze zaplanuj każdy element centymetr po centymetrze. Oczywiście, w wielu kwestiach i tak będzie trzeba zdać się na wiedzę fachowca. Jednak im lepiej zobrazujesz sobie efekt końcowy tym lepiej przekażesz go wykonawcy.

 • Inne rozwiązania

Każdy ma swoją idealną wizję. Nie każdy może ją zrealizować. Co stanie się w momencie, kiedy fachowiec powie Ci że upatrzone szafki, nie zmieszczą się w Twoim pomieszczeniu? Albo Twoja koncepcja będzie wiązała się z całkowitym demontażem instalacji, co znacznie podniesie koszty?

Wiele planów przy zderzeniu z rzeczywistością okazuje się nie mieć prawa bytu… Szczególnie jeśli nie masz wiedzy technicznej na dany temat. Lepiej więc być przygotowanym na szybką zmianę koncepcji. W takiej sytuacji fachowiec będzie oczekiwał od Ciebie szybkiej decyzji... Inaczej sam podejmie ją za Ciebie. Dlatego kiedy planujesz swój remont przygotuj sobie kilka wariantów dotyczących zarówno aranżacji jak i ustawienia każdego elementu.

 • Wycena końcowa

Kiedy koncepcja jest już ustalona, nadchodzi czas ustalenia kwoty. Niekiedy fachowiec musi przeliczyć zebrane dane i na tej podstawie poda Ci rozliczenie telefonicznie lub wysyłając wiadomość. Bywa i tak, że na podstawie wcześniejszych zleceń, wykonawca będzie znał cenę swojej pracy już na miejscu. Dopinając kwotę zamówienia, upewnij się czy jest to ostateczny wynik i czy wykonawca będzie przewidywał jakieś zaliczki. Unikaj płacenia całości przed zakończeniem prac! Możesz zdziwić się, kiedy pewnego dnia ekipa remontowa po prostu się nie pojawi a każda próba nawiązania kontaktu będzie kończyła się słowami "Tak tak, za parę dni przyjedziemy to zrobić"

 • Zakupy

Kwestię zakupów można rozwiązać dwojako. Można zrobić zakupy samemu lub zlecić je wykonawcy. Jeśli chcesz samemu podjąć się zrobienia zakupów, zapytaj o sporządzenie listy z potrzebnymi rzeczami. Jeżeli natomiast zakupy materiałów leżą po stronie wykonawcy, poproś o paragony oraz faktury jako faktyczny dowód wydatków. Fachowcy, którzy często robią zakupy budowlane, mają dostęp do wielu ciekawych zniżek. Może być to dla Ciebie bardzo korzystne, o ile możesz zaufać Twojemu wykonawcy.

4. Remont czas zacząć

Kiedy Twój zaufany fachowiec przychodzi do Ciebie, aby rozpocząć swoją pracę, musisz ustalić wstępnie kilka kwestii. Jeśli nie przepadasz za dymem papierosowym, od razu uprzedź o tym każdego i wskaż miejsce, w którym można palić. Pierwszą czynnością jaką będzie wykonywać ekipa remontowa to "brudna robota". Przygotuj się więc na hałas, pył i wynoszenie odpadów. Wskaż miejsce wynoszenia śmieci tak, aby można je było w ławy sposób odebrać.

Przebieg prac

Jeśli w ekipie remontowej nie ma osoby, która ustalała z Tobą wizualizację, upewnij się, że załoga zna dobrze swoje zadanie.

W momencie rozpoczęcia bardziej precyzyjnych prac doglądaj ekipę od czasu do czasu i pytaj jak praca idzie. Zbyt częste patrzenie na ręce może wprawiać fachowców w dyskomfort, jednak krótka chwila luźnej pogawędki nie zaszkodzi nikomu. Po zakończonym dniu pracy, obserwuj postępy i w razie wątpliwości nie wahaj się pytać.

Jeżeli zatrudnionych zostało kilku fachowców do poszczególnych dziedzin, upewnij się że nie będą wchodzili sobie oni w drogę. Drogi hydraulika, elektryka i wykończeniowca mogą często się krzyżować, co doprowadzi do przeciągnięcia się prac. Ważna jest także kolejność wykonywanych prac... Nie chcesz chyba, aby po świeżo wyłożonej gładzi szpachlowej przyszedł elektryk wykuć otwory na kable... W tym celu poproś wszystkich fachowców aby ustawili pomiędzy sobą kolejność wykonywania działań.

Zakończenie

W momencie kiedy fachowiec opuszcza miejsce pracy, upewnij się, że wszystko co zrobił zostało sprawdzone dwa razy... albo i więcej. Zobacz, czy półki i przedmioty trzymają się ścian, tak jak trzeba, farba pokrywa ścianę w każdym zakamarku, a każdy element został zainstalowany poprawnie.

Uważaj! Wiele mankamentów często wychodzi po czasie!

Rzetelny fachowiec sam będzie chciał pochwalić się dobrze wykonaną pracą.

 

Chcesz więcej wartościowych poradników na temat Twojego remontu? KLIKNIJ TUTAJ!

 

Podsumowanie

Jak widać, aby Twój remont przebiegł w spokoju, musisz przewidzieć wiele rzeczy.

Nie musisz jednak być alfą i omegą w dziedzinie budownictwa.

Jest wiele czynników które mogą wpłynąć na to, czy będziemy zadowoleni z efektu końcowego, czy też nie. Pamiętaj o nich kiedy planujesz swój remont! Dobre przygotowanie pozwoli Ci nadzorować Twój remont w spokoju, bez konieczności zgłębiania fachowej wiedzy.  Najważniejsze, aby cały proces remontu przebiegał spokojnie i bez zmartwień. To, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem leży w rękach fachowca. Jednak on musi być profesjonalistą w swojej dziedzinie, a Ty musisz przekazać mu jasno, czego oczekujesz.

Podobał Ci się nasz artykuł? Świetnie!

Mamy dla Ciebie o wiele więcej!

Zebraliśmy całe nasze wieloletnie doświadczenie i stworzyliśmy serię wartościowych poradników, które uczynią Twój remont prostym i przyjemnym!

Jeżeli zależy Ci, aby Twój remont spełnił Twoje oczekiwania, koniecznie zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Z naszych poradników dowiesz się:

    • Jak przygotować swój dom na remont i jak zachować porządek oraz spokój umysłu w obliczu ferworu remontu.
    • Jakich 9 sekretnych czynników sprawi, że Twoje zakupy budowlane będą udane i bezpieczne jak nigdy!
    • 7 Wskazówek na to by, aranżacja Twojego wymarzonego wnętrza nie skończyła się katastrofą materialną i finansową
    • Jak prawidłowo wybrać zlewozmywak do swojej kuchni i dlaczego jest to takie ważne.

Te artykuły zawierają 100% praktycznej wiedzy do zastosowania od zaraz!

W naszych poradnikach skondensowaliśmy 10 lat naszego doświadczenia, jakiego nabyliśmy na drodze pomocy w remontach tysiącom kobiet oraz mężczyzn, konsultacji z czołowymi firmami remontowymi oraz projektowaniu najłatwiejszych rozwiązań dla naszych klientów.

Możesz mieć do tego dostęp i Ty!

Jeżeli poświęcenie kilkunastu minut Twojego cennego czasu na przeczytanie naszych artykułów to zbyt żmudne zajęcie, możesz śmiało zamienić to na godziny tułaczki po sklepach i wielokrotne poszukiwania odpowiedzi na Twoje pytania...

Jeśli jednak ciekawi cię, jak w krótką chwilę możesz zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy podczas przygotowań do Twojego remontu - nasze poradniki są dla Ciebie!

Wpisz poniżej swój adres email i zobacz kolejny poradnik, a wraz z nim szereg rozwiązań, które opracowaliśmy dla Ciebie!

 
do góry
Sklep internetowy Shoper.pl