Najczęściej zadawane pytania

1. Z czego wykonany jest zlewozmywak?

Zlewozmywaki granitowe produkowane są z masy powstałej z połączenia kruszywa (granitu) ze spoiwem (żywica syntetyczna) w proporcjach 80% - 20%. Masa polimeryzuje (twardnieje) w specjalnych formach, nadających kształt wyrobowi.

2. Czy oferujecie też inne akcesoria?

Tak, posiadamy w ofercie również baterie zlewozmywakowe, dozowniki, syfony i rozdrabniarki pożywienia (młynki montowane pod zlewem).

3. Czy możliwy jest odbiór osobisty?

Tak, jest możliwy, pod warunkiem wcześniejszego umówienia się na konkretny termin.

4. Jaka jest różnica pomiędzy syfonem automatycznym, a syfonem klasycznym?

Syfon automatyczny jest wyposażony w pokrętło, które jest połączone z syfonem za pomocą zabezpieczonego drutu. Kiedy przekręcamy pokrętło to syfon się otwiera i woda jest opróżniana z komory. Korzyścią tego systemu jest to, że nie musimy wkładać rąk do gorącej lub brudnej wody po to, żeby opróżnić wodę z komory. Kiedy pozbędziemy się wody z komory to możemy wyciągnąć sitko i usunąć większe kawałki odpadów pozostałych po jedzeniu.

Syfon klasyczny (manualny) - sitko odpływowe jest ręcznie wyciągane i zamykane. Zamykanie sitka, aby nie wydostawała się woda z komory odbywa się w momencie naciśnięcia sitka.

5. Czy w zlewie są wywiercone otwory?

Jeżeli nie ma w zamówieniu żadnych akcesoriów (tj. bateria, syfon automatyczny/klasyczny lub dozownik) to standardowo nawiercamy tylko jeden otwór pod baterię. Jeżeli wybrany jest dozownik do płynu to w zlewozmywaku będą dwa otwory. Jeżeli zostanie wybrany syfon automatyczny oraz dozownik to wtedy nawiercamy 3 otwory. Jest możliwość zamówienia zlewozmywaka bez otworów - proszę dopisać taką informację w okienku dodatkowe informacje "Uwagi".

6. Jaka jest średnica otworów pod baterię, pod dozownik do płynu oraz otwór pod pokrętło syfonu automatycznego?

Większość otworów nawiercamy standardowo 35 mm średnicy, z wyjątkiem akcesorii wymagających mniejszej średnicy jak dozowniki kwadratowe (30mm średnicy).

7. Jakiej wielkości powinien być otwór w blacie do montażu zlewu?

Otwór powinien być mniejszy o 2 cm od długości i szerokości zlewu. Dokładne wymiary zlewozmywaków można znaleźć na grafice w galerii produktu oraz w opisie.

8. Czy nawiercenie otworów coś kosztuje?

Nawiercamy otwory bezpłatnie.

9. Co należy zrobić w przypadku uszkodzenia przesyłki?

Jeżeli jest taka możliwość należy spisać protokół szkody w obecności kuriera z chwilą otrzymania paczki. Procedura firm spedycyjnych wymaga aby najpierw podpisać list przewozowy a następnie w obecności kuriera sprawdzić stan przesyłki. Jeśli otwarcie paczki nastąpiło po odjeździe kuriera, należy niezwłocznie skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Reklamacje związane z uszkodzeniami transportowymi można składać w terminie maksymalnie do 7 dni od daty otrzymania przesyłki. Wszystkie paczki wysyłane przez Lavello s.c. są ubezpieczone.

10. Jak pielęgnować zlewozmywak?

Przede wszystkim nie należy dopuszczać do długotrwałego kontaktu z substancjami silnie barwiącymi, jak sok z buraków, herbata, itp. Należy na bieżąco usuwać zanieczyszczenia. Dodatkowo od czasu do czasu (np. raz na 2-3 tygodnie) zalecamy impregnację zlewozmywaka olejem jadalnym - suchą ściereczkę nasączamy olejem i przecieramy nią zlewozmywak (zlew musi być suchy i czysty), odczekujemy kilka minut i drugą, czystą ściereczką wycieramy zlewozmywak. To spowoduje powstanie warstwy ochronnej i również nada zlewozmywakowi ładny wygląd.

11. W ilu kolorach produkowane są zlewozmywaki?

Zlewozmywaki dostępne są w 6 kolorach

12. Jaki jest czas oczekiwania od złożenia zamówienia?

Zamówienia wysyłamy w terminie do 5 dni roboczych. 

13. Od kiedy firma produkuje zlewozmywaki?

Produkujemy zlewozmywaki od 2006 roku.

14. Ile lat gwarancji oferujecie?

Zlewozmywaki są objęte 10-letnim okresem gwarancyjnym.

15. Dlaczego udzielacie tylko 10 lat gwarancji, a inne firmy np. 35-40 lat?

Zlewozmywaki granitowe produkujemy od 10 lat, dlatego śmiało możemy udzielić gwarancji na 10 lat. W Polsce nie ma producenta, który produkuje 20 lat lub więcej. Nie zawyżamy gwarancji tylko uczciwie informujemy naszych klientów.

16. Czy do syfonu automatycznego można zamontować rozdrabniarkę do resztek pożywienia?

Nie. Rozdrabniarka posiada własny korek do zamykania odpływu wody w komorze zlewozmywaka, który zastępuje część syfonu.

17. Czy mogę zamówić zlewozmywak bez otworu przelewowego?

Tak. Prosimy o wpisanie takiej prośby w uwagach do zamówienia. W przeciwnym wypadku otwór zostanie wykonany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl